Výroba a historie

 

Směs kvality, inovace a tradice

Pro nás v Cellini  je kvalita  na prvním místě: z tohoto důvodu je v našich závodech zelená káva pocházející z  plantáží po celém světě míchána, zpracovávána a balena s extrémní péčí, dokud se z ní nestane produkt, který si užíváme každý den. .

Všechny výrobní procesy jsou řízeny počítačovým systémem, který zaručuje  neustálou kontrolu a je obohacený o velké zkušenosti a vášeň každého, kdo se podílí na výrobě. To nám umožňuje nabídnout vám chuť, emoce a kvalitu  v každém šálku kávy.

  
Příjezd suroviny

Každý den do naší továrny dorazí velké pytle o hmotnosti 600/1200 kg obsahující jednotlivé druhy kávy: po počáteční organoleptické kontrole a průchodu čističi, síty a odstraňovači železa jsou zrna umístěna do sil na surovou kávu. 

Pražení zrn

Zelená káva se dostává do speciálních strojů, kde se při teplotě kolem 210°/220° praží cca. 15/18 minut dle požadavků pro výstup.

Tento proces je známý jako „ pomalé pražení “ nebo „tradiční“ a je jediným způsobem, jak vyzdvihnout všechny vzácné a vytříbené vlastnosti kvalitních zrn: to je důvod, proč jsme jej v Cellini vždy bez výjimky přijali. Proces se vyvíjí prostřednictvím konstantních křivek pražení, studií směsí a řízenou sofistikovanou počítačovou metodou: ,,Když chcete získat z kávových zrn to nejlepší, chce to čas!" 

 
Kontrola

Ihned po upražení se pomocí speciálního laboratorního přístroje  zkontroluje stupeň barvy směsi  a porovná se s parametry stanovenými laboratoří kvality: mít jistotu stupně pražení je zásadní, protože kromě určení barvy kávy , má zásadní roli při zlepšování organoleptických vlastností  , které v šálku ochutnáte.

Vyhovující směsi jsou roztříděny do příslušných sil na  dobře stanovenou dobu klidu  , která slouží k zaručení  dokonalého zabalení  nebo nejlepšího pokračování zpracování.  

Mletí

Káva určená k mletí přechází do mlecích skupin. Tato fáze je velmi jemná a je neustále monitorována pomocí laserových přístrojů. V reálném čase je řízen standard granulometrie a následně objem čerstvě mletého produktu, čímž je získáno homogenní, konstantní a dokonale vyhovující mletí s deklarovanými standardy.  

Aby to bylo dokonalé, každý druh kávy potřebuje určitý druh mletí zrn, vhodný pro metodu extrakce, která bude použita. 

Rozemletá směs se umístí do speciálních odkládacích sil na proměnlivou dobu stabilizace v závislosti na typu finálního balení v rozmezí 2 až 24 hodin. Tento interval je nezbytný k tomu, aby bylo možné odeslat produkt do fáze balení a co nejvíce omezit nebezpečí „objemných pytlů“. 

Moka konvička, kávovary s filtrem, kávovar na espresso, to všechno jsou nástroje, které vyžadují zvláštní mletí zrn, aby káva, kterou budeme ochutnávat, měla ty nejlepší organoleptické vlastnosti. 

    
Obal

Veškerá pražená káva (s výjimkou mleté ​​kávy) je  balena v upravené atmosféře , aby se zabránilo jakékoli kontaminaci a byla zaručena maximální trvanlivost z hlediska konzervace, vůně a kvality produktu.

Na všechny obaly kávových zrn se používá takzvaný ventil " aroma saver " .  

Skladování a distribuce

Organizace skladu je navržena tak, aby zaručovala správnou rotaci produktu a nabídla maximální čerstvost kávě, která se dostane do barů, prodejních míst a domovů milovníků kvalitní kávy. 


Historie:

Roku 1946 rodina Pieri otevírá   pražírnu "Columbia" v Livornu, druhou ve městě. Přestože se stále jednalo o malý rodinný podnik, Torrefazione okamžitě pracoval s cílem nabízet kvalitní kávu a za pár let patřila káva Columbia k nejoceňovanějším v celém Toskánsku.

1973 podnik roste a otevírá novou továrnu v Livornu, která představuje přechod od klasického řemeslného pražení, postaveného v laboratorním skladu, k průmyslové a moderní továrně.

1990 Společnost expandovala akvizicí největší pražírny v Ligurii, janovského Ekaf, se značkou Eureka (vytvořenou „kávovým čarodějem“ Ugo Meraldim) a Bolognese Filicori, zrozenou v Bologni v roce 1883.

1996 Tři historické značky, „Columbia“, „Filicori“ a „Ekaf“, vůdci barového sektoru v Itálii, se spojily, aby daly život nové značce „Cellini“.

V roce 2000 se Cellini stalo synonymem pro kvalitní kávu a soutěžilo s nejznámějšími italskými značkami na mezinárodní úrovni.

V roce 2005 se zrodila nová továrna vybavená nejlepšími technologiemi na podporu zpracování kávy: vysoce inovativní italské stroje udržují tradici pomalého pražení naživu a přináší jedinečnou kávu Cellini do celého světa. 

family gucci1